660 313 091 Start
660 313 091 muszynaapartamenty@gmail.com

Wieża widokowa w Krynicy- Zdroju


Pierwsza w Polsce całoroczna wieża widokowa w koronach drzew znajduje się w Krynicy- Zdroju, niedaleko Muszyny, na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej.

Pierwsza w Polsce całoroczna wieża widokowa w koronach drzew znajduje się w Krynicy- Zdroju na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Można z niej podziwiać wspaniałe widoki na okolicę rozpościerające się ponad koronami drzew.

Droga do Wieży to specjalnie konstruowana drewniana ścieżka, przy budowie której pierwszy raz w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. Solidną konstrukcję, bezpieczeństwo, ale i piękny wygląd zapewnia wyjątkowe drewno z robinii akacjowej (akacji), 

Ścieżka o długości 1030 metrów jest wyposażona w specjalne instalacje edukacyjne, dzięki którym zwiedzający mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu. Ponadto dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych jest 60 metrowa zjeżdżalnia.

Do wieży można dotrzeć spacerem utwardzoną, widokową trasą (poza sezonem zimowym) lub nowoczesną kolejką krzesełkową wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe.

Warto zaznaczyć, że ten wyjątkowy projekt to najwyższa drewniana konstrukcja tego typu, wykonywana i stworzona przez polskich architektów, konstruktorów i cieśli.

 

Obok wiezy znajduje się BIKE PARK Słotwiny Arena. Na pasjonatów zjazdów rowerowych czekają tu cztery trasy o różnym stopniu trudności: trasa zielona, dwie niebieskie i trasa czerwona. Łącznie do dyspozycji jest 10 km dobrze przygotowanych i na bieżąco utrzymywanych, zróżnicowanych tras jednokierunkowych.

 

Goście naszych apartamentów muszą wybrać się na wieżę widokową własnym transportem. Odległość od naszych apartamentów to około 15 kilometrów.

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?

ZADZWOŃ - REZERWUJ